Viis kuud 💕

Tüdrukud on jõudnud vanuseni, kus elukuude kokku lugemiseks piisab viimast korda ühe käe sõrmedest. Nad on asjalikud ja omavad teatvatest asjadest juba arvamust. Näiteks kasvõi seda, kas praegu on maas mänguasjade uudistamise aeg või mitte… Minuga mitte nõustudes teevad nad hukkamõistvat õiendamise häält ja kui ma korduvalt eksin siis kisavad! Mõlemal on nüüdseks selge keeramine nii seljalt kõhule kui ka vastupidi. M teeb seda vahest nii suure hooga et teeb tiiru peale ja siis tõstab kulmud peaaegu kuklataha, ega mõista mis just juhtus… K on veidi laisem, ning teda peab veidi utistama, aga küll kõik tuleb omal ajal.
Söögiks oleme me küll maitsnud kõrvitsat, kuid pärast Barbara loengu tõlkimist otsustasin natuke siiski veel oodata, sest näiteks M oli ikka väga pettunud, et talle midagi suhu topiti, nii et jääme piima peale. Hambaid veel kummalgi ei ole ja järelikult on veel ka aega!
Autosõit on ikka veel vastukarva, kuid kuna me nüüd igapäev vennal lasteaias järgi käime, siis ehk varsti harjuvad nad sellega ära. Ma soovitan neil koguaeg, et õppigu istuma, siis saavad turvatoolidesse ja näevad aknast välja.
 Ma avastasin ennast paar päeva tagasi mõttelt, et lamamistoolides neile enam väga ei meeldigi chillida, ehk peaks need ruumi kokkuhoiu mõttes üldse kokku panema… Pigem on nad põrandal tekikese või lambanaha peal ja uudistavad mänguasju. See tekitas ka vajaduse alumise korruse mänguasjakasti järgi, mida praegu asendab suvaline plastik kast, sest kulinaid ja vidinaid tekkis kuidagi palju. Lisaks ei meeldi neile absoluutselt mingi mängukaare all olla, pigem siis juba niisama tekil. M teeb hoolega roomamise harjutusi, lükkab ennast kätele sirgu ja kui liigutamiseks läheb toetub kõhule ja rinnale ning käed-jalad sibavad õhus, nagu väike ämblik. K vaatab niisama ja jutustab heameelega selili olles ka, või siis ootab kuni emme utsitab taas pööramisele. Mida suuremaks nad saavad, seda erinevamad nad on aga ehk see ongi parem, sest siis ei aja neid keegi sassi ja kumbki ajab oma rida nii kasvamises kui arenemises.

Öötudu on ikka veel katkendlik, kuid lugedes erinevaid artikleid beebide ööune kohta, siis nad ei peagi veel selles vanuses kogu ööd magama. Magamine ongi nõrkadele ja me siin oleme tegijad tibid ning võtame elust ja ööst kah viimast 😀

Üle kõige armastavad nad süles olla ja musisid ning silitamist armastavad ka, ilma mähkmeta tegil ringi võimelda ja lõputult tissiotsas nosida tundub lausa lemmikute hulka kuuluvat.
Kõige vähem kannatavad nad vannitamist, sest siis nad kisavad tõesti nagu keegi kastaks neid happesse. Kui elaks kortermajas, oleks lastekaitse ilmselt juba uksetaga 🙁 . Kuna me abikaasaga neid kiusata ei taha siis niikaua kui vann ei ole sõber ja lõbus, käime hoopis duššiall 🙂

M <–>K

Strateegilised mõõdud samuti: K 6390g ja 63,5cm pikk ning M 6280g ja 63cm. Ehk siis vahe on taas vaid 110g ja 0,5cm, M rebib järgi!

Paid!
GG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*