Õuduste öö ja kuninga murdumine….

Abikaasal oli nädal aega puhkus, milleks me seekord erit plaane ei teinudki. Lasime teineteisel hommikuti kordamööda veidi magada, jalutasime lastega ja õpetasime väikese härra bussiga ise koolist koju tulema. Vahelduseks oli päris värskendav oma päeva tegemisi ja toimetusi kellegiga jagada… See ühtlasi tähendas, et meil oli nii toit valmis kui ka tuba korras ja lapsed hoitud. Tavaliselt pean ma valima toa korrashoiu ja toidu valmistamise vahel… Ilmselgelt kaotab tuba 😒.

Tüdrukud olid ka ennast puhkuseks ette valmistanud ja plaanisid kõik ööd kisada nagu väikesed põrgulised… See õnnestus neil 100%! Tänane öö oli muidugi kirss tordil aga kõigest järjekorras. 

Mõni postitus tagasi rääkisin, et soovin suuuuuuuuuuurt voodit, sest öösiti magame 160×200 voodis neljakesi ja see on mind hullumise piirile viinud. 

Tõin alumiselt korruselt ära meie “külaliste” madratsi ja panin selle meie voodi ette maha, et oleks kuhugigi põgeneda, kui ruumi enam ei ole. See isegi töötas paar ööd, sest kui väsimus murrab, pole vahet kus, peaasi, et saaks pikali visata. Aga igal ööl vaid kattemadratsil magada ei saa 😒 õlad jäävad valusaks ja väga kõva on ka. Ega abikaasa enne aru ei saanud, kui ise ühel ööl sinna põgenes. 

Tema plaan: hakkame õhtu, õhtu haaval lihtsalt nui neljaks neid pärast öist ärkamist(mis viimasel ajal on juba kella 23 ja 24 vahel) nende oma voodisse tagasi panema. See tähendab ühtlasi seda, et umbes tundaega röökimist kuni öökimiseni on kindlustatud. Ja lõpuks me lihtsalt anname kurnatusest alla ja viime nad enda kaissu kus nad uinuvad hetkega.

Ütlen etteruttavalt, et mina seda välja ei kannataks, ma olen selleks liiga väsinud ja mu närvid on pidevalt pingul 😞

Ma mõistan seda PÕHIMÕTET, kuid reaalsuses on asi veidi keerulisem. 

Minu plaan: ehitada kasvõi euroalustest praegu seinast seinani voodi, mis oleks sel juhul 280cm lai!!! See tähendab, et iga inimese jaoks jääks umbes 70cm ruumi. Beebid võivad pm ristipidi magada ja meil oleks ikka ruumi! Meie praegume madrats on 160cm lai, ehk siis tarvis on 120cm laia madratsit lisaks(kattemadrats sellises laiuses mul praegu põrandal ongi). Ja noh muidugi euroaluseid, puitlaast plaati, mõned liistud ja veidi aega. 

Igatahes nagu aru saada võite siis härra on valmis proovima seda minu varianti (seda nimetan ma kuninga murdumiseks, sest veenmine võttis umbkaudu 4-5 nädalat), paneme oma voodi kokku ja ootama seda aega, et taas vaid kahekesi voodis magada saame, sest see on väga ilus voodi mis mulle väga meeldib ja meie magamistoaga sobib. 

Ma olen selle asja toimimises väga enesekindel, aga kui kellelgi on kogemusi euroalustest voodi ehitamisega (ragiseb/pragiseb kusagilt) või mingeid nippe kõrvataha panemiseks, siis andke julgelt märku. Äkki on kellelgi soov midagi oma kätega ehitada ja tahab hoopis appi tulla seda mõtet teostama, siis mu uksed on avatud! Kui aga kellelgi on euroaluseid pakkuda, siis kirjutage mulle kindlasti!!! 

Niikaua aga kuni meil seda voodit veel ei ole, võite jagada oma nippe kuidas 1 aasta ja 4 kuustele selgeks teha, et nad oma voodis magama peavad… Sellistele jonnijuurika sugustele, sest seda ma tõesti kuulda ei taha kui lihtne kellelgi teisel on… Päriselt! Ärge raputage seda soola sinna haavale, ma olen üleväsinud ja väga tundlik 😑


Aga tänane öö oli tase omaette 😑

Umbes südaööst hakkas pull pihta. Puru oli läbi une vigisenud juba kaks korda ja otsustas sel korral lihtsalt kisada. Pikali ei visanud, süles ei olnud nõus olema, vett juua ei tahtnud, lihtsalt karjus…. See ajas pika peale Pudi ka üles ja ma panen käe südamele ja ütlen, et sellel lapsel on mingid kuramuse andurid küljes, sest TA MAGAB, aga saab aru millisesse tuppa või voodisse sa teda panna üritad. Kui tegemist on tema toaga ja voodiga, siis nuineljaks, sinna ta ei lähe!!!! Lihtsalt lõugab ja viskleb aga voodisse ennast panna ei lase! 

See-eest meie toas võiksin ma ta juba toa ukselt voodisse visata, ta magab hetkega(igaksjuhuks mainin, et tegelikult ei visata kedagi kuhugi, teemist on sarkasmiga)!!! Ja niimoodi see võitlemine voodite vahel käibki terve öö… 

Pudil on lisaks üks ulmetüütu komme. Ta näpib ja silitab ja nokib öösel näiteks minu või abikaasa kätt, selga, kõhtu, nägu. See on nii häiriv, et see ajas isegi minu superrahuliku abikaasa täna öösel endast täiesti välja.

Kui seda tegevust takistada, järgneb kõrvulukustav kisa! Puru peab mingil põhjusel iga natukese aja tagant visklema ja vähkrema, mis tähendab, et ta lööb ennast või sind ja pistab siis karjuma. Ja niimoodi me kordamööda neid beebisid välja kannatame, magamisest pole haisugi 😩


Ma väga loodan, et saame varsti ehitama hakata ja hoian siis blogi vahendusel kõiki kursis kuidas läks ☺️

Paid!

Maiken

13 Comments

 1. Ma tean täpselt, mida tähendab laps, kes lihtsalt peab kogu aeg silitama, näpistama, paitama vms ja see ajab mind hulluks, kuigi ma saan aru, et ta lihtsalt kontrollib mu olemasolu.
  Me panime oma tütre umbes aastaselt n-ö suure lapse voodisse. Ta magas seal üli hästi nii kaua kuni jäi haigeks ja ma ta lolli peaga enda kaissu magama võtsin. Nüüd ei ole me kuu aega härraga omaette magada saanud, sest oma voodis magab tütar maksimaalselt paar tundi ja pärast seda tuleb vaikselt enda voodist välja ja otse meie omasse! Vanust on 1a5k. uhhhh. Meil on sama suur voodi kui teil ja kuigi meil on ainult üks laps, siis mina olen hetkel rase = väga kitsas! Mees on vahepeal diivanil maganud, et ma voodis külge keerama mahuksin, aga kuna see pole eriti normaalne, siis ilmselt tuleb meil preili oma voodisse tagasi harjutada kasvõi sunniviisiliselt. 🙁

  • Olge tugevad! Meil jääb magama mineku kohaks kindlasti ikka nende oma voodi ja igal võimalusel ma neid sinna tagasi ka tassin aga tahaks et oleks ruumi, kui selleks vajadust on, sest abikaasaga kahekesi magades ma eelistan tema lähedust 😅 mitte 2m vahemaad 😀. Mul abikaasa arvab ikka veel, et suurte laste voodiks on liiga vara 🙄 we’ll see, järgmine projekt on nende voodi 😀

 2. Oh, seda euroalustest voodit aitaksin hea meelega ehitada, sest ma tahaks ise ka kunagi euroalustest midagi teha (aianurka pingid vms). Probleem on ainult selles, et ma olen ainult kaks nädalat veel Eestis, siis pikemaks ajaks ära :/

  • Meil oli vahetult peale toas remondi tegemist periood, kus madrats oli põrandal, kuid igal hommikul leidsin mõne surnud ämbliku omal voodist. Või öösel ka elusaid. Ma ei teagi miks nad sinna madratsile niiväga tikkusid, kuid üsna rõve oli. Peale voodi saabumist see probleem lahenes. Põranda peal liiguvad madratsid ka peatsi seinast eemale, ma loodan lavatsi ehitusega sinna miski liistu panna nii, et ei liiguks. Asi ei ole ainult “käib kah” vaid mulle on oluline, et see ka ilus välja näeks 🙂
   Aga üldises plaanis on Sul õigus, lihtsalt mina tahan midagi enamat, kui lihtsalt madrats maas 🙂

 3. Aga kas laste enda voodid ei mahu teie magamistuppa? Siis saaks proovida nad enda voodis magama ja hiljem, kui see juma on selge, viite voodid tagasi lastetuppa.

  • Meil on kunagi ka selline variant olnud, kuid kummalegi poole voodit võrekad ei mahu ja üksteise järel süsteem ühel küljel ei töötanud 🙁
   Praegu me paneme nad magama ikkagi nende oma toas, et nad aru saaks kus on nende tuba ja mida seal tegema peab…
   Aitäh, et kaasa mõtled!

 4. Meil on lastele ostetud täismõõdus voodid (90*200), mis võimaldab vajadusel nad nende omas voodis kaissu võtta või suurema häda korral ise sinna põgeneda.

  • Meil on pereisa täiesti veendunud, et suurte voodite jaoks on vara, sest nad kukuvad nendest alla. Just värskelt täna, kui ma taas on põrandapesas und “nautisin”, potsatas üks plikadest mulle suurest voodist kaela. See iseenesest tema und väga ei häirinudki, sest padi oli all kohe sai emmet ka katsuda ning magas edasi. Ma ei teagi miks need meie lapsed sellised rullijad on :/

 5. Meil oli kaksikutega (1 aasta ja 4 kuud) sama probleem. Ainuke vahe oli see, et meie voodi on 140×200 🙂 Mahtusime sinna kuidagimoodi ära, aga kvaliteetne uni see küll ei olnud. Samas ei olnud meil ka enam j6udu 66sel l6putult kembelda. Läksime lihtsama vastupanu teed ja magasimegi m6nda aega nagu kilud karbis. Peaasi, et kuidagigi magada saaks. Lõpuks sai mul villand ja kruvisin võrevooditel küljed maha. üks ühele poole, teine teisele. Alates sellest 6htust on meie elu ikka kardinaalselt muutunud. Suur väsimus ja kurnatus kaob, kui 66uni on korralik. Soovitan Sul see euroaluste projekt ellu viia 🙂 K6ike kaunist!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*