Õnnetus ei hüüa tulles…

Teate sõbrakesed, ma nüüd räägin teile ühe hoiatava loo, mis meie perele korraliku õppetunni andis…

Meil on kodus üsna pisike köök ja tihtilugu võtan kööki toimetama minnes abilised kaasa (või roomavad nad ise kohale). Kui satub olema nende söögiaeg, on nad mul kaasas koos söögitoolidega aga puhkepäevadel proovime aina enam kogu perega söögitoa laua taga einestada, preilid oma toolides koos meiega. 
Sellel kõnealusel päeval olin süüa teinud koos abilistega, kelle usinad toimetused neid nõudekapi kallale viivad, nii et terve põrand on potide ja kaussidega kaetud.

 Tegin söögiks ahjukartuleid – neid kõige lihtsamaid. Kartulid koos koorega neljaks, õli seest läbi, ürdid peale ja ahju. 
Istusime kogu perega laua äärde sööma. Abikaasa soovis kartuleid juurde ja läks kööki neid ahjust võtma. Ahi oli väljalülitatud aga kuum ja kartulid koos panniga seal sees. 
Ükshetk käis köögis selline kõmakas, et ma arvasin, et alla kukkus mõni köögikapp või otsustas külmkapp külili visata. Ehmusin tohutult ja jooksin kööki, ise karjudes: kas sinuga on kõik korras?! Leidsin köögist ehmunud abikaasa, põrandatäie kuumi kilde ja katkise ahjuukse. SEE PLAHVATAS! 
Tavaliselt on mul beebide toolid sealsamas, olen ka teinud ahjus toite nii et beebidega samal ajal köögis viibime! Ma ei kujuta ette mis oleksid olnud tagajärjed kui kuumad killud oleksid neid tabanud…. 
Abikaasaga on kõik õnneks korras, pääses vaid ehmatusega ja pisikese killuga jalas ning verise sõrmega, kui kilde kokku korjas. 
Meie ahi on toodetud whirlpooli poolt ja ma ei ole mitte kunagi kuulnud, et need ahjuuksed niimoodi kildudeks oleks lennanud. 
Õnnelik õnnetus, õpetuseks! 
 Palun olge ettevaatlikud ja mitte kunagi ei tohi lapsi lubada kuuma ahju lähedusse! 
P.S kust saab uue ukse? Ma ei oska ilma ahjuta elada 🙁 

Minu tegelikult truu sõber, õnnetult ilma ukseta nüüd 🙁 

Paid!
GG

5 Comments

  1. Meil ka aastaid tagasi ahjuuks plahvatas. Poes arvati, et ilmselt oli mingi suhteliselt nähtamatu mõra ukses sees ja kuumutades plahvataski. Uue klaasi saime poe kaudu, kust pliit oli ostetud.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*