Õnnetus ei hüüa tulles…peatükk 2

Väga palju kõneainet pakkunud postitus meie ahjuga juhtunud õnnestusest saab järje, sest sooviti teada, kas see ongi normaalne, et nii juhtub. Kopeerin teile muutmata kujul kirjaliku vastuse Whirlpool Eesti OÜ seisukohaga: 

Lugupeetud Maiken Gubaidulin,


Küpsetusahjude ukseklaasid on tehtud turvaklaasist, mis purunemisel lagunevad paljudeks pisikesteks kildudeks, et tagada Teie ja Teie pereliikmete ohutus, kui kasutataks tavalist klaasi siis purunemisel eralduksid suured ja teravad killud, nagu tavalisel aknaklaasil.Purunemisel laguneb turvaklaas hetkeliselt paljudeks kildudeks, mis Teile võis jätta mulje nagu oleks see “plahvatanud”. Sellised klaasid on kõigi kodumasinate tootjate ahjudel, mis kvalifitseeruvad Euroopas müüdavateks ehk omavad CE sertifikaati, kuna sellise klaasi kasutamise kohustus tuleneb ohutuse nõudest Euroopa Liidus.

Ahju klaasi purunemise põhjuseid võib olla erinevaid aga tavapäraselt on eelnevalt kogemata mingi esemega vastu ahju ust mindud ja selle tulemusena väike pragu tekkinud, mis kohe silma ei paista ja klaasi koheseslt ei purusta. 
Selline väike mõra viibki lõpuks ahju ukseklaasi purunemiseni ja tihti juhtub see sellel ajal, kui ahi on kuum, kuna kuumusega materjalid veidikene paisuvad.
Ohutuse seisukohast on Whirlpooli ahjude uste klaasid ka jahutatavad, need lähevad küll kuumaks aga tänu klaaside vahel oleva õhu ringlemisele ei lähe nad nii tuliseks, et nende katsumisel kätt kõrvetaks.

Uue ahjuklaasi saate tellida meie hooldusfirma OÜ Raud kaudu, nad asuvad aadressil Siili 25, Tallinnas ja telefoni number on 6722990, e-mail: info@kmh.ee 

Lugupidamisega,

Tõnis Metstak
Whirlpool Eesti OÜ
*kirja lõpp*
Ma olen neile väga tänulik kiire vaatuse eest, kuid see pani mind siiski asja üle järgi mõtlema… Näiteks ma ei luba enam mitte kunagi oma lastel ninapidi klaasi juurde vaatama minna, kas küpsetis on juba valmis.
Pilt:http://1000awesomethings.com/2011/03/15/288-looking-through-the-little-window-in-the-oven/
 Olenemata sellest, et see ongi ohutu, et see klaas puruneb, oli pauk ikka väga kõva ja kilde leidsin ka 2,5 m kaugemal oleva pliita pealt, nii väike vaikne purunemine see kindlasti ei olnud. Ja kui keegi olks sel hetkel niimoodi klaasist sisse vaadanud nagu see poiss seal pildil….
Lisaks hakkab peale köögiremonti asetsema elektriahi madalamal. Hetkel on ta enamvähem kõhu kõrgusel, pärast remonti kolib allapoole, siis on loodetavasti silm-nägu kaitstud! Killud mis klaasist tekkisid olid piisavalt kuumad, et linaleumi külge kinni kleepuda, nii et näo peale neid ei kujuta ettegi! 
Meie tellisime uue klaasi oma ahju uksele ja loodetavasti nädala pärast saame uuesti ahjuroogasid valmistada…
Minu postituse eesmärk ei ole kedagi laimata ega solvata, ma sain hea õppetunni ja tean edaspidi sellisest ohust ning oskan sellega arvestada. Loodetavasti teie ka, head lugejad! 
Paid!
GG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*