Omaette olemine…

Täna oli korraks täiesti selline hetk, et sadamiljonit asja oleks võinud ja PIDANUD tegema aga ma otsustasin hoopis jalutama minna. Piigad ja abikaasa magasid ja poja oli naabripiigal külas. Ma oleksin võinud magada ka ühe korraliku lõunauinaku või siis koristada köögi või elutoa, teha süüa, panna pesusid ära jne jne. Oleksin pidanud tegema veel natuke kirjatööd ja paberimajandust. Aga ma ei tahtnud.

 Õues oli selline mõnus suvi – natuke ähvardas vihmaga, vahepeale paitas päike palavalt, kuid tuuleke tuletas meelde, mis kliimas ma elan. 

Panin jalanõud jalga ja läksin. Üksi, lihtsalt jalutama. 

Muuga on imeilus koht ja kui meil siin ehitati uued kergliiklusteed ning kõik võimalised on olemas siis oleks ju lausa patt jätta minematta. Lisaks kui natuke kõrvale põigata, on siin männitukake, põllulilledega kaetud eikellegimaa ja palju-palju rohelust. Aedade taga on kibuvitsad roosad või valged ja lõhnavad niiiiiiiiiiiii imeliselt! Teistel on sirelid, samuti erinevates värvides ning magusalt lõhnamas. 

Jalutasin alguses täitsa niisama aga kui tee ääres ilusaid lilli märkasin, teadsin, et need tulevad minuga kaasa. Mulle tohutult meeldib lillekimpe teha ja just selliseid veidi metsikuid. Kõrrelised ja kellukad ja karikakrad ja ristikhein – imelised! Lippasid üle tee eikellegimaale ja tõin sealt täiendust 😊


Ma tegelikult ei mäletagi, millal viimati lihtsalt jalutades olla sai aga tänase eest olen küll väga tänulik, vajasin seda hetke iseendaga iga keharakuga. Ja no lilled teevad alati tuju rõõmsaks! 

Kogu selle aastane jaanipühade aeg on olnud kuidagi nauditav, rahulik, kuid ometigi toimetamist täis. Oleme kolm päeva kogu perega koduselt toimetanud ja ütlemata mõnus on… Kuigi me ei ela linnast kaugel, on Muuga mõnusalt rahulik ja vahepeal saab päikese käes lesides ära unustada, et palju “peaks” asju on hingel ja to-do-listis. Lihtsalt ole! Aeg maha ja ole…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*