Mu mäng on libesti*

Eellugu: Eurovisiooni lauluvõistlus või selle eelvõistlus Eesti Laul on mind jätnud juba aastaid võrdlemisi külmaks, sest mingil põhjusel on minu arvamus “rahva” arvamusest totaalselt midagi muud…

Lisaks on igal aastal olnud seal hunnik kloune ja mingeid kohutavaid laule, mis MINGIL PÕHJUSEL inimestele hullupööra peale lähevad. Nii oli minu jaoks ka Meisterjaani ja tema parmupillihullusega.

Minu tol ajal veel kuuese poja rühma (vist oli ka teisi rühmi) õpetajad leidsid, et on hea mõte minna Viru Keskusesse Meisterjaani kontserdile. See lõppes meie peres ka hullusega – mu kuuene poja laulis hommikust õhtuni, et TEMA MÄNG ON LIBESTI!!! Sellest sai räägitud, keelatud, tegeletud – kasu mitte midagi, sest seda üürgas igast allikast söögi alla ja söögi peale.

Kui lapsel oli sünnipäev tulemas, tahtis ta tädilt kingituseks parmupilli… 🙄Teoreetiliselt on see ju positiivne, sest Parmupillil endal ju viga pole ja las siis harjutab AGA kui hakkasime arutama koolis olemasolevaid instrumente mida ta võibolla mängima sooviks minna siis ta teatas, et läheb vaid parmupilli õppima! Ok-ok nali naljaks aga ta mõtles seda tõsiselt.


Aga siis selle tuumani mis mind täna siin nii emotsionaalselt kirjutama pani… ERR’il on selline vahva internetipesakene nagu LASTEJAAM.ee oleme seda noorhärraga mõned korrad sirvinud ja noh, lastesaateid etv2-st vaatame ka. Täna aga tuli reklaam, et lastejaamal on sünnipäev ja telemajas korraldatakse pidu, millele saab pileteid võita lastejaam.ee-s oleva viktoriiniga. Poja oli diivanilt püsti: emme! Palun vaata kohe, võtame ka osa!!! Läksin siis telefoniga nende kodukale, ning mis ma näen?!

Lastejaam.ee lehel on kirjas nii:

Sünnipäeva puhul korraldame viktoriini,kus iga päev küsime ühe küsimuse Lastejaama kohta. Õigete vastuste saatjate vahel loosime välja piletid Suurele Lastejaama Pillerkaaripeole, kuhu on lubanud esinema tulla paljude suur lemmik Meisterjaan. Kuna aga Telemajja kõik huvilised kahjuks ei mahu, siis näitame otseülekannetvahvast peost kaLastejaama lehel. Nii saavad peost osa võtta kõik!

Mida?! Mis ajast Meisterjaan lastelaulik on?! Kuidas?! Mis toimub?! Päriselt?! Kas Meisterjaan on oma repertuaari muutnud ja ei kavatse LASTEPEOL laulda laulu mille sõnad on:

Mu keel liigub kiiresti

Mu mäng on libesti

Mu peennüansid

Panevad su tantsima

On täiuslik mu tehnika

Kui rütmimustreid ehitan

Lõpmatu julgus

Parmupillihullus
Crowd’i thrillin

Tead küll mis pillil

Nii et näpul villid

Ainult et ville pole

Sest mu sõrmejooks nii nobe

Et neid tekkida ei jõua

Rekordkiirusel kui sõuan

Ülalõua alalõua vahel

Eelajaloolise kosmoselaevaga

Ürgseid sõnumeid vahendan

REF

Telefonidesse mis tõstetud on üles

Salvestatud saab ja laetud üles

Laul mille milleeniumite eest võttis üles

Kaaslane keda alati kannan ühes

4xParmupill on armupill

REF

Ei ole ju võimalik, et ma ainus lapsevanem olen kes selles probleemi näeb?!

Miks ei võiks see olla keegi eeeee leebem? Kasvõi Karl-poiss… Võibolla on ta oma repertuaari vahetanud leebema vastu, kui see konkreetne laul.

Ma ei taha kellelgi haiget teha, kunst kuulub rahvale ja see polegi minu asi millist muusikat keegi teeb aga ERR-i lasteportaali pidu võiks ikka veidi esinejate suhtes kriitilisem olla!
Paid!

Maiken

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*