Mis värk nende haigustega on?! 

Ma ei saa aru, kuidas meil õnnestus praegu kuu aega järjest haiged olla… terve perega! Kõigepealt oli suurem nohu uputus, ainult piigadel. Pudil veidi lahjemalt, Purul lausa nii hirmsasti, et sai antibiootikumi kuuri… 

Peale seda oli paar päeva vahet ja saabus abikaasa reede õhtul koju jutuga, et ta ei tunne ennasta väga hästi. 


Mul oli selleks õhtuks tehtud plaanid, et mu õekene, kes samuti on kakasikute emme, tuleb meile veinitama ja me ei kavatse piiri pidada 😂. No see läks vett vedama, sest kui ma olin lapsed magama saanud ja 1,5 klaasi veini sisse kaaninud, kostus ülemiselt korruselt okendamise häält… no great! Pikaks meie veinitamine ei kujunenudki, sest varsti liitus oksendava abikaasaga ka poja. Nende kahe öökimise ja jooksmise peale ärkasid ka tüdrukud ning mina avastasin, et maailma “parim” aeg kolmest klaasist veinist peaaegu kummuli olla on just see moment! Kuigi kui nüüd järgi mõelda, siis võibolla see vein mind “püsti” hoidiski…See trall kestis kogu öö ja magama saime umbes 5-6 aeg. 

Hommikul (umbes 3 tundi hiljem) ärkasin koos piigadega üles ja tundsin kuidas eluisu on otsas. No päriselt, öö otsa kausside ja beebidega jooksmist ja oksendavaid inimesi juhendades – I’m done! 


No kõige tipuks kettisin ma ise ka nii et seda nägu ja minu armas õekene kes meile relaxima ja veinitama tuli, pidi tunnistama seda kuidas 3/5 meie perest oksendas…  Ma olin alguses täiesti kindel, et mul on vana hea pohmakas, sest ega see nalja asi ei ole, kui üle kahe aasta veinitama hakata aga peale kolmandat oksetiiru olin juba üsna kindel et nii see kahjuks ei ole. 

Õnneks -õnneks oli mu emme selline armas eneseohverdaja, et ta sõitis meile appi, sest pidin Signe koju lubama aga ma olin oksendamisest nii nõrk, et ma palvetasin, et piigad ise söödud saaks. Nelekene tuli ka ja ütles, et tema seda viitust ei karda, tuleb siis tuleb, niikuinii kusagit tuleb. 

Igatahes sahmisid nad mõlemad piigadega ja koristasid ja kokkasid terve päeva, mil mina ja abikaasa ja poja magasime oma haigust välja. Me olime terve päeva siruli… alles pühapäevaks hakkas tunduma, et hakkab eluvaim uuesti sisse tulema. 

Olgu vahelduseks öeldud, et nii Signe, kui emme kui ka Nele tegid kõik selle “armsa” päevakese järgmisel päeval järgi. Ma tundsin ennast nii süüdi 😔

Peale metsikut nädalavahetust oli taas paar päeva vahet kui hakkasid mõlemad piigad taas nohisema. I-me-li-ne!!! 😡

See tipnes omakorda sellega, et ka poja oli nohune ja hakkas köhima. Köha läks väga ägedaks ning käisime perearstil, kes ütles lihtsalt, et meil hakkas vaheaeg nädal varem ja poja enam kooli lubatud ei ole. Plikadele soovitati teha auru ja hanerasva talla alla määrida, sest sel hetkel kui arsti juures olime ei olnud kellelgi palavik veel tõusnud. AGA… koju jõudes oli pojal palavik 38,9 kraadi!!!! Hakkasime siis palavikku alandama, auru tegema köha vastu. Järgmisel päeval liitus köha ja palavikuga Pudi ning siis omakorda päev hiljem Puru… Kõigil palavikud üle 39 kraadi, niipea kui rohu mõju kadunud oli. Perearsti keskusest öeldi, et pole miskit parata, tuleb läbi põdeda. 23.12 oligi juba lõunast saati palaviku vaba kõikidel lastel. Ka öö ja 24.12 hommik olid palavikuvabad ja sellepärast otsustasime kohaletulijate nõusolekul ikkagi ema juures peetavast pere jõulupeost osa võtta. Pidu oli tore, lapsed tundsid ennast hästi ja me olime täiesti kindlad, et nüüd on kõik ok! 

Kuni järgmise hommikuni, mil temperatuurid jälle lakke kerkisid. Köha läks ainult hullemaks ja kuna olid pühad siis polnud ka ühtegi arsti võtta käepärast. Ootasime teisipäevani ning arsti juurde jõudes selguski, et mõlemad plikad saavad antibiootikumi taas peale ja pojale piisas ravimiga aurust ning ninasalvist.  Nädalaks oleme ravimite peal ja siis uuesti arstile. See on täiesti kohutav laatsarett mis meil siin toimub! 

Ja siis täna hommikul ärkas abikaasa kurguvaluga ja ma lugesin juba delfist, et selline tore haigus mis algab kurgu kriipimisega on liikvel 🙄


Head tervist kõigile!

Paid!

Maiken

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*