Kasutatud vs uuuuuus

Minu selle nädala tipphetk oli see, kui nõudepesumasin otsad andis. Otsustas lihtsalt ükshetk, et nüüd on KÕIK! Pese käsitsi! 

Ma ei taha kõlada nagu mingi ärahellitatud jõmpsikas aga tõesti,  käsitsi pesin ma viimati nõusid umbes siis kui poja oli titabeebi 😁, ehk siis ammu! 

Kui meile koju kolis ka minu ettevõte ja lastehoid, tuli meie majja ka nõudepesumasin. Kaalusime juba siis ühte ja teistpidi seda masina ostu ja otsustasime kasutatud, kuid garantiiga aparaadile võimaluse anda. 

Ütleme nii, et esimene ost oli kohe hirmutav, sest masin otsustas mingist äärest koguaeg mõne tilga kaupa lekkida. Aga kuna masinal oli garantii, tuli remondimees poole päevaga kohale ja viis masina minema, ning järgmisel päeval oli kokkulepitud teise masina saabumine. Klienditeenindus oli väga kiire ja meeldiv. Teine masin teenis meid mitu-mitu aastat, kuni oma majja kolimiseni välja ja veidi pealegi – siis ta mingisugune pump otsustas saba anda. Kuna selle parandamine maksis pool järgmise masina hinnast, siis läksime kergema vastupanu teed ning saatsime oma tubli masina pensionile. Kuna me olime oma eelmisega väga rahul, tuli ka järgmine ost samast poest. 

Tema oli Bosch, ilus, valge ja töökas. Ma ei mäleta väga täpselt mis oli tema hind aga umbes 120-130€. Tema tööiga meiega oli 1aasta 8kuud, ehk siis eelmisest oluliselt vähem aga seekord me isegi ei arutanud ei parandamist ega muud varianti, kui abikaasa küsis, kas lähme valime järgmise välja. Mulle lihtsalt ei mahu pähe, millal ma jõuaksin käsitsi nõusid pesta… Seekord me muidugi paar päeva seda tegime ja vahepeal nägi köök nagu tuumaplahvatus välja …

Õnneks tuli tädi appi piigasid kantseldama ja ma sain veidike koristada aga nagu tavaliselt, jõudis ta ka mu nõudepesu lõpetada, sest ma juba jooksin muid toimetusi tegema…

Täna valisin  Triinu Kodumasinatest uue masina välja ja tema nimi on Husqvarna, maksis 140€ ja päris-päris ausalt, valisin ta ainult välimuse ja taimeri pärast! Ma ei ole kunagi nõudepesumasinate hingeellu süübinud ja sellepärast valisin ta välja sellise nagu mulle meeldib ja mu kööki mahub, ning elektroonilise display pärast. Mul on väike kiiks sellega, et masin peab mulle näitama, kaua ta veel peseb, siis ma saan paremini oma aega planeerida 😁. Esimene pesu sai temaga juba tehtud ja nõud olid puhtad – juhei! 


Ma muidugi vaatasin alles praegu nende fb lehelt, et ma oleksin -10% alet saanud, kui oleksin maininud, et viskasin nende lehele pöialt aga noh, eks ma järgmine kord olen targem 😊

Täna seal poes ringi vaadates jäi muidugi pilk ka pesumasinale (mis meil kohe-kohe sundpensionile jääb) ja kuivatile, millest ma aina enam puudust tunnen, sest mulle hakkab vaikselt kohale jõudma, kui palju pesu viieliikmeline pere tegelikult nädalas kasutab. Ja see pidev pesurestide hord meie elutoas nende kuivavate pesudega ajab mind juba hauda, sest need väikesed “abikäekesed”, keda on neli, minu kahe käe vastu, armastavad hirmsasti käia pesu alla tõmbamas 🙄. Muidugi ka fakt, et ma tahaksin suurema mahuga masinat, kui 5kg, sest pesu on palju! 

Pesumasinate valik oli üpriski lai ning samuti kuivatite oma, hinnad mis mulle silma jäänud masinatel peale olid kleebitud, jäid vahemiku 160€-200€. Ehk siis korda kaks, et mõlemad osta ja ma juba tean, et natuke aega tuleb veel vaid unistusega läbi ajada. Samas, pikalt enam mõelda pole, kohe saabub alumise korruse wc remont ja siis tahaks mõlemad masinad ka ilusa tööpinna alla paika sättida…

Aga mina julgen küll soovitada ka kasutatud masina ostu, eriti kuna kaasa saab garantii (kliki sõnal, et näha tingimusi). Kui minna mõne eraisiku käest osta.ee-st või fb grupist ostma, siis kehtib garantii välisukseni. 

Jagage kogemusi, kas alati uus või garantiiga kasutatud? 
Paid!

Maiken

12 Comments

 1. Mina eelistan uusi masinaid- enamasti järelmaksuga, protsent 0! Esiteks pole meil selliseid kasutatud masinate pakkujaid, keda usaldaksin ja teiseks ei viitsi ma paari aasta tagant uusi masinaid osta. Tegelikult teeb ju sama välja- uued masinad olen enamasti soetanud järelmaksuga ja nad peavad vastu 7- 8 aastat. Sügavkülmik on kasutatuna ostetud ja see oli ekstreemolukorra päästmiseks tehtud otsus! Kestab juba 15 aastat. 🙂 Aga eks kõik ju sõltub valikuvõimalustest ja hetkeolukorrast!

 2. Minul täpselt samasugune nunnu ja olen üli rahul. Sain muidugi odavamalt, kui sina. Pliit on ka sama firma oma ja kasutatud. Husqvarna on ju tulnud Electroluxi tehasest.

 3. KOdumasinaid ostame me peaaegu alati uuena. Nüüd tegime erandi ja pesumasin sai vahetatud kasutatud versiooni vastu, aga ka ainult sel põhjusel, et teadsin täpselt kui kaua ja kui tihti seda on kasutatud.

  Ma üldiselt olen selline skeptiline inimene ja mõtlen, et ikka inimesed müüvad maha asjad siis, kui nad hakkavad saba andma 😀 Tean küll, et tihti see nii pole, aga siiski, rahaihnusena, nagu ma olen, ei julge ikka raha panustada kasutatud asjale.

  • Aga kui sa saad garantii, et kui kasutatud masinaga modagi juhtub saad välja vahetada v parandusse saata. Mul just rahast kahju kahjabki sest praegu punnin ehk 500€ eest kolm masinat omale aga muidu saaksin selle
   Raha eest ainult ühe…

 4. Me ostsime paar kuud tagasi uue väga hea ja suure pesumasina. Aga paari kuu pärast ju kolime ja oleme sunnitud oma üsna uuele masinale uue kodu leidma sellel lihtsalt põhjusel et see ei mahu uue kodu ustest sisse.
  Mina isegi kaaluksin kasutatud kodumasinate ostu, külmik on meil kasutatud, ühe sõbra oma, eelmine pesumasin oli härra vanemate oma ja üks telekas ka (“kodumasin” 😃), samuti sõbra oma. Agaa kuna minu härra on maailma kõige suurem tehnikafänn siis tema jaoks on täielik eneseületus kasutatud masina majja toomine siis seda juhtub vaid väga harva, ma juba tean et oma koju kolides ta ei võtaks seda arutamiselegi.

 5. Ma oma päris esimese pesumasina ostsin Triinust kasutatult. Hea mitu aastat pidas vastu kuni uue kodu vannituppa ära ei mahtunud. See on vist mingi kodunasinate tüüpprobleem?! 😀 Üldiselt kui masin on töökorras ja puhas (!!!) siis võib ta kasutatud ka olla, suurt vahet pole. Kui ta just eriti suur energiaröövel pole oma vanusega siis on taaskasutus ju igati säästlik ja keskkonnasõbralik

  • Selles ongi asi, et kui rahakott veidi õhem on, siis võid kasutatud kujul palju energiasäästlikuma masina saada, kui uuena, mis on peaaegu sama hinnaga, kuid B energiaklass.

 6. Kui kolisime oma koju, siis oli kohe vaja pesumasinat ja kuna varem kasutasime kogu aeg ka kuivatit, oli ka seda meil vaja. Nii mugav asi!!! Vaatasime poes uusi ja uurisime järelturgu, lõpuks leidsime Pae turult kasutatud kodumasinate poe http://www.kasutatudkodumasinad.ee/ Käisime sealt läbi ja koju läksime esialgu pesumasinaga, veidi aega hiljem ostsime sealt ka kuivati. Sealt sai samuti väikse garantii ja ostsime veel ka lisagarantii juurde.
  Ennetavalt ostsime mõlemad üsna suured ja mahukad, aga kuna ruumi meil on, siis tundus igati mõistlik otsus.
  Me oleme vist veidikene Boschi usku, seepärast said ka masinad meil just selle firma omad. 🙂 Ei põe eriti kasutatud asjade ostu, mis ühele vana, see teisele uus!
  Ja sääst oli kindlasti päris korralik. Kokku maksime ehk mingi 350€.

  • Ooo! Ma sellisest poest ei ole kuulnudki! Mul endal mingit firma eelistust tegelikult ei ole, peaasi, et aparaat oma töö ära teeb.
   Ma olen ka seda meelt, et kui saab garantiiga kasutatud masina hea hinnaga siis on ost igatahes õigustatud.
   Ma pean tunnistama, et mul puuduvad igasugused kokkupuuted kuivatitega, ma pole mitte kunagi ühtegi omanid ega kasutanud 😅 aga KÕIK perenaised ümberringi soovitavad…

 7. Olgu kasutatud või uus, aga näiteks Electroluxil on kuivateid, millel on lisaks kuivatamise funktisoonile ka auruprogrammid. Need on paljulapseliste perenaiste (nagu sina) või laiskade (nagu mina) unistus. Kuivatatud või ka ise kuivanud riided lased auruprogrammiga läbi ja paned korralikult kokku ja tahenema ning triikraud igavleb kapinurgas. Lasteasjad (pesust kuni teksadeni) teeb pehmeks ja mitte eriti suurte pedantide jaoks piisavalt sirgeks. Ja ka neile, kes armastavad triikida on auruprogramm suureks abiks. Kui enne triikima hakkamist lasta auruga läbi voodipesu või triiksärk, siis on nende triikimine poole lihtsam tegevus. Soojalt soovitan!
  Siin juba reklaamitud poes on näiteks just selline kuivati (koos pesumasinaga, aga küllap neid leiab mujaltki, kui oskad otsida) http://www.kasutatudkodumasinad.ee/et/epood?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8651&category_id=14
  Minul oli just selline kuivati ja ma kohe armastasin teda 😉 10 aastase pideva kasutamise järel läks pensionile.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*