Järelkaja vihasele postitusele…

Mul on tegelikult hea meel et see teema tõstatas niivõrd suure arutelu ja tõesti, mis see minu asi on, millega keegi oma last toidab?! Mõni ema tundis ennast sellest jutust ära, mõni luges ainult kommentaare ja tegi omad järeldused millest jutt olla võiks ning kommenteeris väga pahaselt asjasse süvenematta.  Puudutatuna tundsid ennast ka need emad, kes ei saa rinnapiima anda, kuigi neile see jutt mõeldud ei olnud. Minu pahaneel oli siiski suunatud emmedele kes oma pseudoprobleemidega jätavad beebid ilma võimalusest piima saada. Ehk siis NEED KELLELE ON JA EI ANNA! 

Eriti pani mind imestama üks kommentaar kus jutt oli sellest et mõne kuune on memmekas ja ripub ema küljes ning emal ei ole seetõttu midagi võimalik teha… Rinnapiima või liiga palju lähedusega ühtegi beebit nüüd ära hellitada küll võimalik ei ole  🙁 
Kuna kommentaariumis midagi öelda on mõtetu sest osad loevad, osad ei loe üldse (:D) siis mõtlesin korra veel sel teemal sõna võtta, et selgitada.

Aga kokkuvõtteks mul pole väga mõtet vaielda. Jah, viha on üsna tugev emotsioon aga seda  tunnen siis kui järjekordselt loed emast kes VÕIKS rindaanda aga oma mugavusest seda ei tee. Sinna alla ei kuulu need emad, kellel tekib mõni tõsine probleem ja seetõttu ei saa anda. Muidugi on igaühe enda asi, mis ta teeb. Samamoodi on igaühe enda asi millest kirjutada ja mida tunda ja oma arvamust ka välja öelda. Mina tundsin et mul on vaja oma emotsioone väljendada, lootuses, et ehk mõni rpa-le üle minna mõtlev ema kaaluks korra oma otsust ja prooviks ikkagi kui vähegi võimalik kasvõi osaliselt rinda edasi anda. Asi pole ju teistele põue pugemises või elama õpetamises aga kurb on vaadata, et emad kellel on kõik võimalused imetamiseks, seda ei tee, sest neile meeldiks, et laps neile lühidalt öeldes vähem pinda käiks ja nad “oma eluga” tegeleda saaks. Aga mis see oma elu on kui mitte hoolitseda oma lapse eest kes siia maailma sünnitatud on ja kes oma ema just esimestel elukuudel üle kõige vajab. 

Oeh… Nii kahju on, et mu eneseväljendusoskus ei ole tasemel mis võimaldaks kõigil minust üheselt aru saada. Aga eks me kõik areneme ja õpime 🙂 

Paid!
GG.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*