Jälitustegevusest…

 Ma ei teagi palju momstereid samuti toimetavad, kuid arvestades minu noormehe tuulepäisust, olen ma enam kui kindel, et ta kunagi andestab mulle selle nuhkimise mis on ainult ja ainult tema turvalisuse kaalutlusel. Nimelt, mu vanemal lapsel ei ole iphone mitte sellepärast, et me otseselt mingit brändi taga ajaks (selleks olen siin peres ainult mina haahaa) vaid põhjusel, et seda telefoni on kõige lihtsam meil jälgida. Poja käib kodust üsna kaugel koolis ning ta ei ole just parim telefonile vastaja või meelespidaja, et ta helistaks kui ta on kohale jõudnud. 
Ma tean-ma tean, et nüüd on terve hulk neid targutajaid, et kunagi polnudki telefone jne. Aga ma tõesti pigem kardan kui kahetsen. 

Paar päeva tagasi lõhkus ta oma ülivana iphone 4s-i ära. Abikaasa, kel õnneks tehnilist taipu on, on seda juba mõned korrad parandanud ja noh, loendamatud korrad on sellel vahetatud klaasi. Aga seekord on kõik! Kõik mis sellest vanakesest välja pigistada sai, pigistati. 

Ma loovutasin oma töötelefoni niikauaks pojale, kuni midagi välja mõtleme. See on mu õe vana telefon ja hoopis samsung. Poja on muidugi vaimustuses, sest vanakesel Iphonel oli isegi tagumine kaamera välja võetud, kuna see ajas teda lühisesse. See samsung on kiire, suure ekraaniga ja mõlemad kaamerad töötavad, seda märkasin juba telefoni tänahommikul kontrollides, see oli täis selfisid ja pilte tema kooliteest.

Aga jõuame põhipointini. Enne oli meil süsteem, et abikaasa nägi oma telefonist “find my iphone” rakendusest igakell, kus poja prasjagu on ning vajadusel sai ta telefoni karjuma panna, et härra unustasin-helinad-sisse-panna-ja-ei-kuule-oma-telefoni ükshetk ometigi ärkaks/märkaks. Aga kuidas androidi jälgida? Mingid rakendused peavad sees olema? Millised rakendused? 

Meil olid kunagi ammu-ammu androidid ja Telial oli isegi mingi oma rakendus aga see ei ole väga töökindel, eriti kuna kui mu Houdini rakendused sulgeb… millised võimalused veel on? Äkki keegi oskb juhendada palun? Mis veelgi olulisem, ma tahan oma iphone’st jälgida lapse androidi. 


Ma lihtsalt ei leia seda rahakest praegu mitte kusagilt, et talle kasvõi mingi kasutatud variantki leida, ehk siis tuleb hakkama saada kahte erinevat süsteemi omavahel ühendades. Sellised võimalused peavad ju olemas olema, sest ma ei saa ainus lapsevanem sellise murega olla? 

Palun jagage kogemusi asap! 

Maiken

2 Comments

    • Äppide/rakenduste puhul on tavaliselt eelduseks see (androididel siis), et see oleks sees. Ehk kui laps lülitab kõik rakendused kinni siis ei leia ma teda mittekuidagi. Tahaks mingit supersecret varianti noh 😁😅

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*