Blogijate jõululoos

Osalesin ühes toredas ettevõtmises, mille Maryliis (www.nullkulu.ee) sel aastal oma õlgadele korraldada võttis. Blogijaid oli osavõtmas nii Eestist kui mujaltki ning Maryliisi blogist leiate ka vahva kokkuvõtte kogu korralduse kohta. 

Mina tegin kingitust ühele Saaremaa blogijale, kes kahjuks oma blogi enne kinni jõudis panna, kui ma sellega tutvude jõudsin, nii et teda mul ei õnnestunudki tundma õppida. Sellepärast lähtusin kingitust tehes klassikast ja panin tema pakki enda lemmikuid, loodetavasti meeldivad need talle ka ☺️.

Aga minule tegi paki üks üliarmas Helena. Ma olen tema blogiga juba varasemalt tuttav ja ta on üks ütlemata tubli noor naine, kes võidab kaotades (link). 

Ma olin pakki saades nii põnevil, et seda kätte saades ma ei tahtnudki kohe avada, vaid lihtsalt nautida seda tunnet, et mulle on üllatus kingitus ☺️ Ma armastan selliseid üllatusi ülemõistuse palju ja sellepärast oligi see erilist avamise hetke väärt! (Vb ma olen lihtsalt peast “ema” ja kuna alati teen mina selliseid üllatusi siis on ülemõistuse tobedusetipuni äge selliste asjade pärast naeruväärselt suurt õnne tunda).

Igatahes, kui kõik oli rahulik ja ükski beebi mind enam ei piiranud, panin kingituse enda ette lauale ja andsin oma uudishimule järgi…


See oli nii ilusti pakitud ja peitis endas järgmist:


Nonna piparkoogi jahusegu ja glasuuri (metsmustika sinine) ning Loodusvägi mahedat metsmustika-mustasõstraglögi. Ma tahtsin kohe proovima hakata, kuid pidin ootama suurema sebimise möödumist, et saaks rahulikult nautida oma kingitust. 

Täna see päev oligi, kus poja juba kannatamatult tahtis teada, mismoodi nendest jahudest ikka piparkooke saab ja glasuurimine on vist pea iga lapse lemmik… 

Ei jäänudki mul muud üle, kui nendele suurtele uudishimulikele silmadele järele anda ja hakkasime küpsetama.

1. Piparkoogi jahusegule on vaja juurde lisada 45g hapukoort, kaks muna ja 100g sulavõid.


2. Kui kõik koostisosad valmis, rulli taigen lahti ja alusta – nii lihtne ongi!


Meie piparkoogi vormid on kuhugi jalutama läinud ja sellepärast oli meil kasutada vaid kommikarbi kaas ja joogiklaasid. Järgmiseks aastaks otsin päris vormid ka üles, sest tegime sel aastal lausa neli korda piparkooke ja jube üksluiseks muutus juba 😁.

3. Glasuuri valmistamiseks tuli pulbrile vaid vett lisada ja segada – lapse mäng! 


4. Pane glasuur kotikesse, mis kaasas on ja hakka pihta!


5. Naudi koos sooja glögiga 💖


Poja sai kõik kaunistamise oma ülesandeks ja keegi teda ei seganud. 1.süda emmele; 2. Kaunistatud piparkooke oli mitmeid; 3. Emme ja issi armastavad teineteist; 4. Pudi näppas laualt üheainsa emme kaunistatud piparkoogi ja tegi ennast toolis hästi väikeseks, et salaja maiustada 😁.

Suur tänu Helena ja suur tänu Maryliis❤️ 


Piparkoogile on tegelikult kirjutatud “Aitäh” 😁 ja tassis on mmmmmmmõnus glögi💖.

Paid!

Maiken

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*